Blog

Úvod O nás Blog

Hašmar Country Lovosice *6.6.2015*

První červnový víkend bylo nádherné počasí a my s Blue Eyes jsme tentokrát vyjeli do nedalekých Lovosic zahrát na již 20. ročník tamnějšího tradičního festivalu ”Hašmar.” Atmosféra byla skvělá a k vidění a slyšení byla také řada zajímavých kapel – např. BlueGround, Nová Sekce, Burizon a Báry. S Blue Eyes jsme vystoupili již v pozdním odpoledni, přesto bylo neuvěřitelné vedro, snad k 35 stupňům ve stínu. Nástroje téměř odmítaly přijatelnou naladitelnost přesto jsme si koncert užili také díky skvělé práci festivalového zvukaře Jirky Maška a vtipnému moderování mandolinisty Tomáše Tichého z pražské skupiny Nová Sekce. 

Děkujeme všem příznivcům country a bluegrassové hudby, kteří tento horký víkend vyměnili pobyt u vody za návštěvu tohoto skvělého festivalu a těšíme se opět na shledání s vámi a to již 18. 6. 2015 (čtvrtek) od 19:00 hod. na bluegrassovém večeru v restauraci U Vlka v Ústí nad Labem, kde naším hostem bude pražská skupina Veget !

 

Fotogalerie ZDE

Vaše Blue Eyes


  

Country & Bluegrass nad Berounkou *30.5.2015*

Minulý víkend jsme vyrazili na náš v pořadí už třetí festival od doby, kdy Blue Eyes hrají v novém složení. Opět to byl směr střední Čechy a oblast Křivoklátsko, kde jsme hráli na charitativním festivalu Country & Bluegrass nad Berounkou v krásné přírodě v chatové oblasti nedaleko obce Račice. 

Festival byl více zaměřen na moderní country, ale několik bluegrassových skupin včetně Blue Eyes se tam určitě neztratilo. Po počátečním problému se zvukem jsme si skvěle zahráli, nechyběl ani jam, kdy jsme se po čase opět setkali s několika bývalými členy skupiny Blue Eyes.

Děkujeme pořadatelům za zvládnutí jejich nelehkého úkolu s organizací a rádi se na tento festival příští rok určitě vrátíme – a již tento týden nás nezapomeňte podpořit na festivalu Hašmar Country v Lovosicích, kde vystoupíme v sobotu 6. června 2015 od 15:30 hod.

Fotogalerie ZDE

Vaše Blue Eyes


LiteňFest *23.5.2015*

Ohlédnutí za festivalem v Litni, 23.5. 2015

Třetí týden v květnu byl nabitý a my opět odehráli tzv. „dvoják“, tedy po poslechovém večeru ve čtvrtek U Vlka v Ústí jsme vyrazili na další hraní, tentokrát na IV. Ročník festivalu v Litni u Berouna. Opět jsme projížděli krásnou přírodou a kdyby bylo více času, rádi bychom navštívili blízký Karlštejn a Křivoklát, ale takhle jsme šupajdili přímo do Litně.
Diváků tentokrát příliš nedorazilo, i když počasí se celkem vydařilo, přesto jsme si rádi zahráli v pěkném prostředí zámeckého parku kousek od městysu Liteň. 

Děkujeme pořadatelům za jejich organizaci festivalu, rádi se sem zase příští rok vrátíme a už teď se těšíme na příští týden, kdy se do těch to končin vrátíme - hrajeme na festivalu v nedalekých Račicích nad Berounkou.

Fotogalerie ZDE

Vaše Blue Eyes

 Bluegrassový večer s Barbecue *21.5.2015*


Ohlédnutí za poslechovým večerem U Vlka, 21.5. 2015

Čas letí a třetí týden v květnu jsme s Blue Eyes opět dorazili zahrát do restaurace U Vlka v Ústí nad Labem. 
Bylo to naše druhé hraní na BG večeru po velkém „zemětřesení“ v kapele, kdy v březnu 2015 byli tři odcházející členové nahrazeni novými. Tímto večerem jsme zároveň načali devátý rok co kapela Blue Eeyes pořádá tyto BG večery.
Diváci tentokrát nedorazili v tak vysokém počtu jako v dubnu, přesto byla atmosféra skvělá také díky hostující kapele Barbecue, která dorazila až z daleké Mladé Boleslavi.Frontman Pavel Handlík nešetřil svým osobitým humorem, vlastními vtipnými texty a taneční kreace basisty Barbecue byly jen třešničkou na dortu vydařeného večera. Barbecue ani nechtěli diváci pustit z pódia a nakonec se jim to podařilo až po čtyřech přídavcích !

Děkujeme všem co dorazili (dokonce nás poctila svou návštěvou divačka až z daleké Anglie a byla moc spokojená) a nezapomeňte přijít opět za měsíc, 18.6.2015 (čt), kdy naším hostem bude kapela Veget.

Fotogalerie ZDE

Vaše Blue Eyes

 


 

Nebákovská struna *25.4.2015*          

S Blue Eyes jsme uplynulý víkend (25.4.2015) nezaháleli a vyrazili na náš první festival v novém složení a to směr Český Ráj – Chata Nebákov. Projížděli jsme krásnou krajinou s dominantami hradu Bezděz a zříceniny hradu Trosky, které se nacházejí v blízkosti dějiště festivalu. 
Trosky nás okouzlily, i když po problémech s hledáním, jak se na festival autem dostat měli někteří naši členové Trosek dost, poté co je viděli x-krát ze všech světový stran :-) (dost toho měl Tom :) )
Na festival jsme tedy dorazili pozdě a nestihli náš “set,” naštěstí po domluvě s pořadateli zaskočila jiná kapela (Flastr, tímto jí moc děkujeme), takže vše dopadlo v dobře. Na stejnou notu proběhlo i naše hraní, máme tedy za sebou první fesťák v novém složení a vzhůru do další práce ! Po skončení festivalu nechyběl ani JAM s několika dalšími muzikanty (hlavně s Čudlou), který se protáhl až do pozdních nočních hodin (hrálo se přes 5 hodin vkuse).

Fotogalerie ZDE

Vaše Blue Eyes


Bluegrassový večer s Novou Sekcí *23.4.2015*

Poslední bluegrassový večer v ústecké pivnici U Vlka se uskutečnil 23. dubna 2015 a byl ve znamení velkých změn v pořádající kapele Blue Eyes. Tři odcházející členové (mandolína, basa, banjo) byli v krátké době nahrazeni novými a i když na sezkoušení nebylo mnoho času (něco pres měsíc), dokázala Muška opět svou sílu a vytrvalost - muzika jede dál. 
Blue Eyes zahájili jako již tradične večer a bylo co poslouchat - tradiční bluegrass anglicky i česky, staré písně z původního složení kapely i nové pecky otextované příchozími členy skupiny. 
Po dlouhých pěti letech k nám opět zavítala skupina Nová Sekce z Prahy a chlapci nezklamali jako vždy, nešetrili struny, hlasivky ani svuj osobitý humor zejména v podání Tomáše a Ivana, takže to opravdu stálo za to také díky skvělému zvuku, o který se jako již tradičně během večerů U Vlka stará náš kamarád Pavel Šlégr, kterému tímto moc děkujeme. 

Nejvetší dík patří hlavně našim fanouškům, kteří nám zůstali věrni a na premiérové hraní Blue Eyes v novém složení se dostavili v opravdu hojném počtu - byli jste skvělí, děkujeme za parádní atmosféru a podporu !

Už teď se moc těšíme na setkání s vámi na příštím bluegrassovém večeru, který proběhne opět  U Vlka a to 21. května 2015 a naším hostem bude kapela Barbecue z Mladé Boleslavi.

Vaše Blue Eyes